Πρόσφατα Άρθρα

Στην Παναγούλα και πάλι το ροζ φύλλο!

Παρόλη την πίεση σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού από την ομάδα της Πεντέλης οι παίχτες μας κατάφεραν και πήραν τους 2 βαθμούς της νίκης με τελικό σκορ 67-65. Το παιχνίδι για άλλη μια φορά ήταν για σκληρά νεύρα αφού μέχρι και τα τελευταία λεπτά η διαφορά ήταν στον πόντο με εναλλαγές. Με ώθηση από την κερκίδα όμως η ομάδα μας μπόρεσε να πετύχει κάποια σημαντικά καλάθια που κράτησαν την ομάδα μπροστά στο σκορ και της χάρισαν την νίκη. Επιθετικά ξεχώρισε ο Μπάρτζος στο 1ο ημίχρονο που έδωσε λύσεις στην επίθεση αλλά εξίσου σταθερά καλοί ήταν και οι Καραμπάτσος και Κοτσέτας.
ΑΓΕΖ-ΠΕΝΤΕΛΗ (67) ΑΓΕΖ-ΠΕΝΤΕΛΗ (134) ΑΓΕΖ-ΠΕΝΤΕΛΗ (83)  ΑΓΕΖ-ΠΕΝΤΕΛΗ (56)
Τα δεκάλεπτα: 16-23, 21-15, 14-16, 16-11
ΑΓΕΖ(Μπεκές): Κοτσέτας 11(2), Καρβούνης 9 (2), Παπάδης 2, Μπάρτζος 12, Ζαχαράκης 5(1), Καραμπάτσος 12, Μπουλογιώργος, Στέφος 9, Νικολόπουλος 7, Ζάγκλας, Σοφιανόπουλος, Μάργαρης.
Πεντέλη(Μαντζιώρης): Γάσπαρης, Μάντζιος, Χατζηκωστής 13(2), Κατσαντώνης, Αυγενικός 13, Λουγιάκης 15(1), Χαρτοματσίδης, Σταυριανόπουλος, Μπίγκος 12(1), Καραθανάσης12(4), Μαντζιώρης.