Πρόσφατα Άρθρα

Άλλη μια νίκη για την αντρική μας έναντι του Κρανιδίου

Στην 13η και τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου η ομάδα πέτυχε μια εύκολη νίκη επί του Κρανιδίου με τελικό σκορ 76-50. Πετυχαίνοντας το 5 στα 6 εντός έδρας, αφού έχει ηττηθεί μόνο από τον Προμηθέα Χαλανδρίου παραμένει στις πρώτες θέσεις τις κατάταξης του βαθμολογικού πίνακα. Ο προπονητής Θεόφιλος Μπεκές στο δεύτερο ημίχρονο  έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες μια και δεν φάνηκε να κινδυνεύει καθόλη την διάρκεια του αγώνα.

AGEZ-KRANIDI_   AGEZ-KRANIDI (130)

Ο εορτάζων Θανάσης Νικολόπουλος ξεχώρισε επιθετικά πετυχαίνοντας 19 πόντους με 3 τρίποντα αλλά και ο Μουλάς με 17 πόντους.

Στην αντίπαλη ομάδα παίζει ο πρώην πλέι μέικερ της ομάδας μας, Ανέστης Τζινόπουλος ο οποίος και χειροκροτήθηκε τόσο από το κοινό όσο και από τους μικρούς μας παίχτες που τον είχαν προπονητή μέχρι και πέρσυ.

AGEZ-KRANIDI (22)  AGEZ-KRANIDI (145)

Διαιτητές: Γκαμήλη – Φασόλης.
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 43-25, 71-33, 76-50

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Μπεκές): Κοτσέτας 7 (1), Καρβούνης 9 (3), Μπάρτζος 2, Ζαχαράκης 8, Ζάγκλας 7 (1), Καραμπάτσος 5, Μπουλογιώργος 2, Μουλάς 17, Νικολόπουλος 19 (3).
ΚΡΑΝΙΔΙ (Γκολαντάς): Τζινόπουλος 4, Καπογιάννης 3 (1), Μπινιάρης 4, Κοντογιάννης 27 (2), Κορίζης 11, Πουλής 1.

AGEZ-KRANIDI (81)  AGEZ-KRANIDI (85)

Στο ημίχρονο έπαιξαν οι παμπαίδες μας μεταξύ τους και φάνηκε και η δουλειά όλων των προπονητών των τμημάτων υποδομής μας! Το μέλλον δικό τους!