Πρόσφατα Άρθρα

Αήτηττοι στην έδρα μας: Νέα νίκη επί του Μανδραïκού.

Το ροζ φύλλο πήρε σήμερα η αντρική μας ομάδα από τον Μανδραïκό με σκορ 66-64. Με ώθηση από τον Νικολόπουλο αλλά και τον Καρβούνη, η ομάδα μας ανέβασε στροφές στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου προηγήθηκε και στο σκορ. Στην τελευταία περίοδο όμως, με ένα σερί πόντων των φιλοξενούμενων το παιχνίδι έγινε ντέρμπυ. Η εμπειρία του Καρβούνη με το μακρυνό τρίποντο-βόμβα στην εκπνοή του χρόνου,  ουσιαστικά σφράγισε την νίκη για την ομάδα μας αφού οι αντίπαλοι δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το τελικό σκορ.
Α.Γ.Ε.Ζ. (Μπεκές): Κοτσέτας 6(2), Καρβούνης 7 (2), Παπάδης 8 (2), Μπάρτζος 14 (2), Ζαχαράκης 9 (3), Ζάγκλας, Καραμπάτσος 4, Μπουλογιώργος, Στέφος 6, Μουλάς, Νικολόπουλος 12.
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ (Μαρίνος): Κοντούλης, Μακρής, Καμπερίδης, Αττίκος 14, Μπαλάφας 18 (2), Καλεμτζάκης 10 ( 1), Ηλιάδης16 (2), Μάκος 4, Σακελάρης 2.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα:  11-17,  20-10,  12-09,  23-28
Διαιτητές:  Ζέρβας και Καραλής