Πρόσφατα Άρθρα

Σημαντική νίκη επί του Γλαύκου

Ένα πολύ σημαντικό αγώνα έδωσε η ανδρική μας ομάδα σήμερα Κυριακή 22 Μαΐου αντιμετωπίζοντας στο κλειστό της Παναγούλας την νεανική και αξιόλογη ομάδα των νέων Γλαύκου.
Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας προηγήθηκε με σημαντική διαφορά, στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Γλαύκου ισορρόπησε τον αγώνα και το ημίχρονο έληξε με 29-28.
Στο τρίτο δεκάλεπτο διατηρήθηκε η ισορροπία μεταξύ των δύο ομάδων, επομένως το τέταρτο δεκάλεπτο θα ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του ματς. Πράγματι καθώς η ομάδα μας απώλεσε το βαρύ πυροβολικό της Τάσο Βαρβαρίγο με πέντε φάουλ και προσωρινά τον Νίκο Δημησιάνο λόγω τραυματισμού, κατάφερε ωστόσο και ανταπεξήλθε στις ανάγκες της περιόδου με αποτέλεσμα εν τέλει να κερδίσει με σκορ 71 – 65.
Ήταν μια σημαντική νίκη για την ομάδα μας που της δίνει το δικαίωμα να θεωρεί, πως του χρόνου θα αγωνίζεται σε υψηλότερη κατηγορία. Όλοι οι παίκτες έκαναν κατάθεση ψυχής, ήρεμος καθοδηγητικός και ουσιαστικός ο κόουτς Σπύρος Νέγκας.
 Τα δεκάλεπτα: 21-8, 8-20, 21-19, 21-18

Α.Γ.Ε.Ζ. (Νέγκας): Θεοδωρίτσης 15, Δημησιάνος 10, Μπακάμης 18, Βαρβαρίγος 17, Ραψομανίκης 4, Κλαυδιανός 2, Λέσι 1, Παράσχης 4, Πέττας, Γυφτάκης, Μουζάκης, Βάλβης.