Πρόσφατα Άρθρα

Μία νίκη και μία ήττα για τις ομάδες μας

Χτες, 20-04 δόθηκαν δύο  εξ αναβολής παιχνίδια για τις κορασίδες και τους παίδες μας. Οι αποστολές μας ταξίδεψαν στην Πάτρα όπου αντιμετώπισαν οι κορασίδες τον Έσπερο ΑΟΠΑ  και οι παίδες τον Αίολο Αγιας .

Το παιχνίδι των κορασίδων κατέληξε σε ντέρμπι για δυνατά νεύρα. Η ομάδα μας επικρατούσε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί στο τέταρτο δεκάλεπτο και μέχρι το τελευταίο δίλεπτο. Με το πάθος και την μαχητικότητα όμως των κορασίδων μας, μετά την πολύ καλή άμυνα και τα κλεψίματα στο τελευταίο λεπτό, που οδήγησαν την Ζαρκάδη σε βολές, μειώνοντας στον ένα πόντο και στην συνέχεια από καλάθι της ίδιας περάσαμε μπροστά παίρvοντας το ροζ φύλλο.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 04-07, 04-07, 10-13,  16-08

Έσπερος ΑΟΠΑ: (Γκοτσοπούλου): Καραγιάννη, Φασουλή Μ. 4, Γκίκα 2, Φασούλη 2, Τρυφωνοπούλου 9, Φλωράτου 6(2), Μπουρσίνου 10, Παπαχρήστου 1.

Α.Γ.Ε.Ζ (Μαλεβίτη): Ζαρκάδη 14, Πέρο 6, Αρβανίτη Β. 3, Πλέσσα Σπ. 2, Φερζάι 5, Κοντονή 5, Κεφαλληνού.

—————————————————————————————————————————————

Το παιδικό μας ταξίδεψε χωρίς τον Νέγκα και τον Λιβέρη που είναι τραυματίες και ηττήθηκε από την αντίπαλη ομάδα με σκορ 79-27.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:24-6, 14-3,16-7, 25-11

Α.Γ.Ε.Ζ (Παπαδάτος): Πλαρινός 10, Αγγελής 3, Λογοθέτης, Μπισαράκης, Φετσάνης, Τορτορέλης 2, Ζαρκάδης, Σπίνος 3, Ζαφείρης, Βισβάρδης Δ. Π. 5, Σότα 4, Μαρίνος.