Πρόσφατα Άρθρα

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Λυκείων στο Στίβο

marinou_akontio

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΑΓΕΖ ΜΑΡΙΝΟΥ ΡΩΞΑΝΗ ΣΤΟΝ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ

ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα λυκείων που διεξήχθη στο Βόλο το διήμερο 13-14/4. Από το Νομό μας συμμετείχαν 4 αθλητές που πήραν πρόκριση την προηγούμενη Τετάρτη στη Β’ φάση στην Πάτρα.

Στον ακοντισμό 1η Πανελληνιονίκης η Ρωξάνη Μαρίνου με ατομικό ρεκόρ 45,24μ, 2η στην κατάταξη (1η Κύπρια) που της δίνει το δικαίωμα να λάβει μέρος στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα στις 12-20 Μαΐου στη Νορμανδία.

Συμμετείχαν επίσης ο Μεραί Παναγιώτης στη σφαιροβολία όπου κατέκτησε την 6η θέση, ο Στρούζας Πέτρος στα 2.000μ με φυσικά εμπόδια που ήταν 10ος και ο Μούσα Ρομπέρτ στη Δισκοβολία που κατέλαβε τη 12η θέση. Όλοι οι αθλητές ξεπέρασαν τον εαυτό τους, πετυχαίνοντας πολύ καλές επιδόσεις.