Πρόσφατα Άρθρα

Νίκη για την ανδρική

Την Κυριακή 27/3/22 η αντρική μας ομάδα αγωνίστηκε με την αντίστοιχη του Α Σ Κεφαλληνιακού. Ο αγώνας διεξήχθη σε ουδέτερη έδρα κατόπιν αιτήματος της ομάδας μας για περιορισμό των εξόδων με επανάληψη στον επόμενο γύρο. Η ομάδα της Κεφαλλονιάς προς τιμήν της αποδέχθηκε την πρόταση και την ευχαριστούμε.
Αγωνιστικά η ομάδα μας παρουσίασε από την αρχή του αγώνα πιο ολοκληρωμένο πρόσωπο με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στην επίθεση και καλύτερη άμυνα, με αποτέλεσμα να γύρει η πλάστιγγα του αγώνα προς το μέρος μας ήδη από το ημίχρονο. Ο coach Νέγκας στο 2ο ημίχρονο χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες της αποστολής και σε συνδυασμό με την λογική αντίδραση του αξιόμαχου Κεφαλληνιακού, διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 47 – 63 υπέρ μας.
Τα δεκάλεπτα: 13-24, 11-18, 10-13, 13-08
Α.Γ.Ε.Ζ. (Νέγκας): Βαρβαρίγος 14, Δημησιάνος 18, Γυφτάκης 1, Λέσι 1, Κουτουλογένης 2, Παλαιοθόδωρος 8, Θεοδωρίτσης 17, Παράσχης 2, Πέττας, Νέγκας, Ραψομανίκης, Μουζάκης.