Πρόσφατα Άρθρα

Με το δεξί στην πρεμιέρα η ανδρική !

Έναν αγώνα που τα είχε όλα επιφύλαξε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος στην ανδρική ομάδα μπάσκετ, που αντιμετώπισε το Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021 την αξιόμαχη και νεανική ομάδα του Κενταύρου Πατρών.

Πόντο πόντο πήγαινε το σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με την ομάδα μας 1,5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος να προηγείται με 2 πόντους.
Δυστυχώς έγινε φάουλ σε νεκρό χρόνο, ο Κένταυρος ισοφάρισε και ο αγώνας αγώνες οδηγήθηκε σε πεντάλεπτη παράταση.

Στην παράταση η ομάδα μας έδειξε εμπειρία και χαρακτήρα και κέρδισε τελικά με 62 – 56.

Ήταν μια καλή όσο και δύσκολη πρεμιέρα σε εκτός έδρας αγώνα για την ομάδα μας, που είχε να αγωνιστεί δύο χρόνια.

Είναι σημαντικό να σημειώσουμε πως στην αποστολή συμμετείχαν πέντε νεαροί παίκτες οι οποίοι απέδωσαν αρκετά καλά για πρώτη φορά στο αντρικό.

Ο κόουτς χρησιμοποίησε σχεδόν όλες τους παίκτες με αποτέλεσμα να σκοράρουν αρκετοί, όλοι όμως βοήθησαν στην νίκη.

Ελπίζουμε σε ανάλογη και καλύτερη συνέχεια!

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 15-13, 14-19, 12-10, 9-8. Παράταση: 6-12

Α.Γ.Ε.Ζ. (Νέγκας): Θεοδωρίτσης 5(1), Βάλβης 9(1), Πέττας, Τσίντζηρας, Μπακάμης 3, Δημησιάνος 12, Κλαυδιανός, Ζαφείρης 2, Κουτουλογένης 4, Παράσχης 11, Γυφτάκης, Βαρβαρίγος 16.