Πρόσφατα Άρθρα

Ήττα για παιδική και γυναικεία

Η γυναικεία ομάδα μας ξεκίνησε το πρωτάθλημα με πρώτη αγωνιστική στην Πάτρα έναντι του Εσπέρου ΑΟΠΑ και ηττήθηκε με σκορ 49-22.

Παρόλο το πολύ δυνατό 1ο δεκάλεπτο που ήταν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 5 πόντους. Η ομάδα του Εσπέρου αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι στα μέτρα της. Η δυσκολία στο σκοράρισμα δεν άφησε περιθώρια διεκδίκησης του αγώνα. Η κόουτς Μασλάρη έδωσε χρόνο και στις 12 παίχτριες της αποστολής.

Η ομάδα μας σαφώς έχει έλλειψη παιχνιδιών για να βρει τα πατήματά της και να μπορέσει να δείξει την καλή της πλευρά. Επόμενο παιχνίδι, την Κυριακή στο κλειστό της Παναγούλας που αντιμετωπίζει την Δύμη.

Τα δεκάλεπτα: 06-09, 12-04, 18-03, 13-06

Έσπερος ΑΟΠΑ(Πέτροβιτς): Χρήστου 2, Φλογερά 15(3), Γιαχνή 4, Μαρούντα 10, Ψυρρή 6, Μπούσια 4, Λαγοπάτη 8.

Α.Γ.Ε.Ζ (Μασλάρη): Κυπριώτη 11, Μερισιώτη 7, Μποζίκη 2, Ιωαννίδου 2, Ζώντου, Μαλεβίτη, Μουζάκη, Αγαλιώτη, Μαρούδα, Τσουκαλά, Κακολύρη, Ζαρκάδη

————————————————————————————————————————

Το Σάββατο 09/02 η παιδική μας ομάδα αγωνίστηκε στη Κεφαλλονιά όπου μετά από ένα κουραστικό ταξίδι ηττήθηκε από την αντίστοιχη ομάδα. Λεπτομέρειες αργότερα…