Πρόσφατα Άρθρα

Μια νίκη και μία ήττα κόντρα στον Προμηθέα 2014

Η ανδρική μας ομάδα ηττήθηκε από τον Προμηθέα 2014 στο εκτός έδρας παιχνίδι με σκρο 83-70.  Οι παίχτες του κόουτς Κοριανίτη έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και βρέθηκαν πολύ κοντά στο σκορ στο τελευταίο μάλιστα δεκάλεπτο με το σκορ να φτάνει στο 63-59. Απών για επαγγελματικούς λόγους ο βασικός πλει μεικερ της ομάδας μας Ανέστης Τζινόπουλος.

24740410_1500774076642550_1295966288_n

Δεκάλεπτα: 31-23, 45-37 (ημιχ.), 61-55, 83-70.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Κεσαπίδης): Ερμείδης 18 (2), Δατσιάδης 4, Καραίσκος 19, Μαντζούκας 20 (4), Αδαμόπουλος 7 (1), Σωτηρίου 2, Κατσουλάκος 1, Καφεζας, Γκάτζιος 12 (2) Μπαρδάκας.

Α.Γ.Ε. ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Κοριανίτης): Μπονίκος 22, Βαρβαρίγος 11 (1), Πέττας 6 (2), Θεοδωρίτσης 5 (1), Μάργαρης 19 (1), Κοτσέτας 5 (1), Μαυριάς

————————————————————————————————————————————–

Η παιδική μας ομάδα πήρε το ροζ φύλλο από την αντίστοιχη του Προμηθέα 2014. Με κακό πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησαν οι παίχτες μας. Στο δεύτερο όμως μπήκαν δυναμικά παίρνοντας την διαφορά που τους έδωσε και την νίκη ουσιαστικά αφού στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά που οι παίχτες των Χαικάλη και Θεοδόση έδειξαν να μπλοκάρουν έναντι στην πίεση που έπαιξαν οι αντίπαλοι  ο Σταμίρης έκανε δυο κομβικής σημασίας κλεψίματα σφραγίζοντας έτσι την νίκη για την ομάδα μας. Σημαντικός παρόλο τον χρόνο συμμετοχής του και ο Νταλιάνης.