Πρόσφατα Άρθρα

Ο απολογισμός της Κυριακής

Σε μια δύσκολη έξοδο με την ισχυρή και ιστορική Ολυμπιάδα Πατρών έχασε η αντρική ομάδα της ΑΓΕΖ με σκορ 70 – 69.

Το 1ο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με εναλλαγές στο σκορ και αρκετά καλό θέαμα. Η ομάδα του Γιάννη Δίπλαρου ανέτρεψε το εις βάρος της 21-17 στο 10′ σε 38-37 στο ημίχρονο και στο 3ο δεκάλεπτο αύξησε την διαφορά στο +12 (60-48) με πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά. Η ομάδα μας αλλάζοντας την αμυντική της διάταξη στο τελευταίο δεκάλεπτο λίγο έλειψε να «κλέψει» το ματς, αλλά οι «πορτοκαλί» διατήρησαν την ψυχραιμία τους και νίκησαν τελικά.

Η Α.Γ.Ε.Ζ. ήταν πολύ άστοχη στα μακρινά σουτ κάτι που δυσκόλεψε πολύ την επιθετική της προσπάθεια. Ήταν όμως απελπιστικά άστοχη και στις ελεύθερες βολές, κάτι που οπωσδήποτε έπαιξε ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

Πλήγμα για την Α.Γ.Ε.Ζ ο ελαφρύς τραυματισμός του Τζινόπουλου που δεν αγωνίστηκε καθόλου στο 2ο ημίχρονο, αναμένεται όμως να μην τον επηρεάσει στους επόμενους αγώνες.

Την επόμενη (12/11/17) αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει στην έδρα της τον ισχυρό και πρωτοπόρο Α. Σ. Κεφαλονιά στις 13.00 στο κλειστό της Παναγούλας.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 17-21, 38-37, 60-48, 70-67

ΑΓΕΖ (Κοριανίτης): Μπονίκος 18(1), Νικολόπουλος 16(1), Θεοδωρίτσης 8, Κοτσέτας 8, Πέττας 3, Τζινόπουλος 2, Μουζάκης 4, Γιατράς 2, Μαυρίας, Μάργαρης 6

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δίπλαρος): Κατσαίτης 21, Σούντρης, Γιαννόπουλος 6, Τουλάτος 14, Αδαμόπουλος 15(1), Γιαλελής 5 (1), Κουμανιώτης 6(2), Σιμονοβίκης, Λάνταβος 1, Κοντονάσιος 2.

————————————————————————————————————————————–

Την νίκη στα χαρτιά πήραν οι παίδες μας, αφού η ομάδα της Κεφαλλονιάς, ΑΟ Κεφαλλονιακός 2 δεν προσήλθε στο νησί και παραμένουν πρώτοι στον όμιλό τους.

Την ερχόμενη Κυριακή θα ταξιδέψουν στον Πύργο όπου θα αντιμετωπίσουν τον Ηρακλή Πύργου.