Πρόσφατα Άρθρα

Εύκολη νίκη για τους άνδρες

Μόνο στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε η ανδρική ομάδα της ΑΓΕΖ με αντίπαλο τον ΑΧΑΙΟ στον αγώνα που έγινε σήμερα 18 Δεκεμβρίου 2016 στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α2 Ε.Σ.Κ.Α.Η.

Στη συνέχεια πήρε τα ηνία στο σκορ αυξάνοντας την απόδοση της τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση και με αιχμή τους Μπονίκο και Βαρβαρίγο αύξησε την διαφορά και στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο, παίρνοντας τελικά τη νίκη με σημαντική διαφορά 21 πόντους και τελικό αποτέλεσμα 70 – 49.

Ήταν ο τελευταίος αγώνας της αντρικής ομάδας για το 2016. Στη συνέχεια το πρωτάθλημα θα διακοπεί για τις γιορτές των Χριστουγέννων και η έναρξη της αγωνιστικής θα πραγματοποιηθεί με τον εντός έδρας εξ αναβολής αγώνα . Α.Γ.Ε.Ζ. – ΔΥΜΗ στις 7/1/2017 – ένας κρίσιμο ντέρμπι για την ομάδα μας.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 11-12, 14-10, 24-15, 21-12

Α.Γ.Ε.Ζ.(Θεοδόσης): Θεοδωρίτσης 16, Εφέπουλος 2, Πέττας 2, Μάργαρης Δ. 7, Μουζάκης, Βαρβαρίγος 19, Μάργαρης Ν., Μπονίκος 19, Κόμης, Τζινόπουλος 2, Μάργαρης Κ., Σταμίρης 3.